Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką?

 • Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką?
  Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką?

  Na czym polega upadłość konsumencka i jak wypełnić wniosek?

  Rosnące długi zaczynają Cię już przerastać? Nie jesteś w stanie uregulować wszystkich swoich zobowiązań i masz wrażenie, że nigdy nie uda Ci się wyjść z tych problemów? Spokojnie, upadłość konsumencka to najczęściej najlepsze rozwiązanie w takich sytuacjach. Składając odpowiednio wypełniony wniosek o ogłoszenie niewypłacalności, można dostać dosłownie drugie życie i zacząć wszystko od nowa. Jeśli szukasz pomocy w tym zakresie, zapoznaj się już teraz z dalszą częścią artykułu.

  Musisz być niewypłacalny i możesz nie mieć majątku

  Chcesz wiedzieć, kto może ogłosić upadłość konsumencką? W świetle obowiązujących przepisów prawa oczywiście każdy. Sądy jednak wnikliwie rozpatrują każdy wniosek i wydają stosowną decyzję, motywując ją indywidualną sytuacją każdego dłużnika.

   

  Najważniejsze, o czym należy wiedzieć to:

   

  1. dłużnik musi być niewypłacalny w momencie składania wniosku;
  2. zadłużona osoba nie może aktualnie prowadzić działalności gospodarczej;
  3. niewypłacalność można ogłosić, nie mając żadnego majątku;
  4. osoby będące w związku małżeńskim mogą wspólnie starać się o orzeczenie niewypłacalności, ale ostatecznie zawsze postępowania będą prowadzone dla nich osobno;
  5. sąd może nie zgodzić się na orzeczenie o niewypłacalności, jeśli długi są efektem celowego i świadomego działania osoby na swoją niekorzyść.

  Uczciwe wypełnienie wniosku to podstawa

  Przygotowując się do ogłoszenia swojej niewypłacalności, musisz zawsze pamiętać o tym, aby uczciwie i skrupulatnie podejść do wszystkich formalności. Nie można oczywiście ukrywać swojego majątku. Co więcej, aby ogłosić swoją niewypłacalność, należy odpowiednio to umotywować.

   

  Jednocześnie w trakcie trwającego postępowania nie można wykazywać działania na szkodę wierzycieli, na przykład poprzez celowe zwolnienie się z pracy. Trzeba oczywiście przygotować zestaw wymaganych dokumentów. Potrzebny będzie również spis wszystkich wierzycieli.

  Ogłoś upadłość konsumencką z pomocą specjalistów

  Choć wyjście z poważnych długów jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilka lat temu, to jednak znajomość prawa oraz procedur na pewno działa na korzyść zadłużonego. Skorzystanie z pomocy fachowców to najlepsze rozwiązanie. Zajmą się oni przygotowaniem wniosku i zebraniem potrzebnych dokumentów. Dodatkowo na pewno wytłumaczą i pokażą, na czym polega cały ten proces. Zachęcamy z tego powodu do skorzystania z takiej opcji. Wystarczy skontaktować się z kancelarią i postawić na pomoc ludzi, dzięki którym wyjście z długów naprawdę będzie możliwe.