Opłaty za adwokata w sprawie ogłoszenia upadłości konsumenckiej

 • Opłaty za adwokata w sprawie ogłoszenia upadłości konsumenckiej
  Opłaty za adwokata w sprawie ogłoszenia upadłości konsumenckiej

  Profesjonalna pomoc prawna będzie dla każdego dłużnika bezcennym wsparciem w długim i trudnym procesie o upadłość konsumencką. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii, poznaj zakres czynności wykonywanych przez prawnika w postępowaniu upadłościowym i zobacz, od czego zależy cena za pełnomocnictwo i porady prawne w procesie o upadłość.

  Upadłość konsumencka – czy warto skorzystać z adwokata?

  Postępowanie upadłościowe to jeden z najbardziej stresujących procesów sądowych. Konieczność przyznania się przed sądem do swojej trudnej sytuacji materialnej, wykazanie braku perspektyw na jej poprawę oraz konieczność wypracowania strategii wyjścia z zadłużenia, generują ogromne napięcie i większości osób trudno poradzić sobie samemu z tym problemem. Wielu dłużników szuka więc pomocy u kogoś, kto posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Z pomocą przychodzi kancelaria prawna, reprezentująca swoich klientów w postępowaniach upadłościowych. Pełnomocnik nie tylko zapewni wsparcie w kwestiach formalnych, ale jednocześnie pomoże przejść łatwiej przez ten trudny i niezwykle stresujący okres.

  Rola adwokata w postępowaniu o upadłość konsumencką

  Często zdarza się, że sąd w postępowaniu upadłościowym wzywa dłużnika do złożenia wyjaśnień na sali sądowej. Aby mieć pewność, że udzielone informacje przybliżają nas do pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy, warto zapewnić sobie pomoc adwokata. Pełnomocnik w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może realizować następujące czynności:

  • analiza sytuacji finansowej dłużnika,
  • sprawdzenie, czy dłużnik spełnia wszelkie kryteria, by móc złożyć wniosek o upadłość konsumencką,
  • opracowanie planu naprawczego w sytuacji, gdy dłużnik nie kwalifikuje się do postępowania upadłościowego,
  • sporządzenie wniosku o bankructwo konsumenckie,
  • reprezentacja dłużnika przed sądem, wsparcie w przebiegu postępowania upadłościowego.

  Ile kosztuje adwokat w postępowaniu o upadłość?

  Tak jak w każdej innej dziedzinie prawa, również w postępowaniach upadłościowych, koszty obsługi prawnej uzależnione są od kilku czynników. Jednym z podstawowych jest oczywiście zakres reprezentacji, jaki przyjmuje na siebie pełnomocnik dłużnika. Warto mieć na uwadze fakt, że rola adwokata w procesie o upadłość konsumencką jest tym większa, im bardziej skomplikowana jest sytuacja materialna i finansowa osoby zadłużonej. Prawo nie reguluje wysokości kosztów obsługi adwokackiej w procesach o upadłość konsumencka, dlatego ostateczne wynagrodzenie prawnika zawsze pozostaje kwestią indywidualnych ustaleń pomiędzy kancelarią, a jej klientem.